Психологічні тренінги саморозвитку – ти можеш більше ніж знаєш!
Відгуки
Форум

Формування і розвиток особистості

Формирование и развитие личностиПоняття «розвиток особистості» означає процес якісних особистісних і психологічних змін в особистості, і той результат, до якого приводять ці зміни.

Формування особистості має джерела і умови як внутрішні, так і зовнішні. Внутрішні - це особистісне здоров'я, яке забезпечує внутрішню тягу до саморозвитку, і пасивний особистісне зростання. Зовнішні - це вимогливість і підтримка. У реальності ж не завжди ці джерела і умови є якісними і, крім того, можуть між собою конфліктувати.

Формування особистості відбувається в кілька етапів закономірних: немовля, дитина, потім підліток, молодий чоловік і, нарешті, дорослий. Кожен етап супроводжується своїми психологічними особливостями. Але чи завжди людина проходить через особливості кожного етапу і які ці особливості? Різні дослідники по-різному описують ці процеси. Одним же з найбільш важливих результатів, які дає формування особистості, є соціалізація.

Формування особистості містить різні рівні і напрямки (лінії):

  • Культура, містить при цьому грамотність та психологічну грамотність
  • Інтелект
  • Емоційний інтелект
  • Емоційна сфера
  • Психічне здоров'я
  • Ділова відповідальність
  • Дорослість

Формирование и развитие личностиУ кожної особистості мається коло своїх цінностей, які визначають її зростання, розвиток і стиль життя. Це називається спрямованістю особистості. Основними напрямками особистості є Особисте життя, Ріст і Розвиток, Справа і Бізнес.

Підсумовуючись, різні показники дають можливість побачити розвиток особистості, загальний рівень цього розвитку. При цьому, небудь показник, представляє розвиток особистості на певному рівні, може бути розвинений в одній сфері, але в іншій - не розвинений.

Якщо Вас цікавить власний розвиток особистості, то себе дійсно можна розвивати власноруч. Але все-таки швидше і ефективніше робити це за допомогою більш досвідчених людей - психологів і педагогів. А дорослим людям, тим більше, краще звертатися до певних психологам, спеціалізуються саме на розвитку особистості.

Формування особистості складається з багатьох напрямків, але людей часто хвилює питання, що є головним напрямом, вершиною розвитку особистості, якій підпорядковуються всі інші розвитку. Однозначної відповіді, схоже, не існує. Різні психологічні школи відповідають по-різному.

Може відбуватися не тільки розвиток і формування особистості, але і її деградація. Зазвичай розвиток особистості людини відбувається до тих пір, поки її йому розвиває сім'я, Школа і робота. А деградувати особистість починає, коли людина або оточуючі перестають доглядати за нею. Найчастіше формування особистості і її зростання закінчуються у людини рокам до 30, а десь через 10 років особистість починає деградувати.

Написав 8 Квітень 2011
Розміщено в Навчання

Додаткові матеріали:


Залишити коментар або два

*